Сезон фруктів та ягід офіційно оголошено відкритим! Однією з перших на прилавках ринків та поличках супермаркетів з’являється полуниця. Яскрава, смачна й ароматна полуниця одна з найулюбленіших ягід для багатьох. А як щодо вживання цієї солодкої ягідки при діабеті? Спробуємо розібратися.

Тепла пора року балує різноманіттям соковитих фруктів та ягід. Але при діабеті виникає резонне запитання: а що можна мені? За даними Американської діабетичної асоціації (ADA), фрукти та ягоди багаті на вітаміни, мінерали та клітковину, тому мають бути присутніми в раціоні кожної людини — просто контролюйте їх вживання, як і у випадку з вуглеводами.

Про потенційні небезпеки, що несе літній сезон для людей з діабетом та важливі моменти, про які варто пам'ятати у спекотну пору року — читайте далі.

Переїдання — проблема, притаманна не тільки людям із діабетом. Чому ми переїдаємо? Ось лише деякі можливі причини.

Що робити, коли потрібно знизити загальну кількість вуглеводів, а відмовлятися від звичних страв не хочеться? ⠀  Наступні поради допоможуть не лише зменшити вміст вуглеводів, а також уповільнити швидкість їхнього засвоєння.

Досить часто в соціальних мережах можна знайти рекомендації щодо використання безглютенової дієти людям з такими захворюваннями, як аутоімунний тиреоїдит, акне, людям з надмірною вагою та іншими станами. Що ж таке глютен, безглютенова дієта і кому вона дійсно показана?

Цукровий діабет 1 типу, який зазвичай називають інсулінозалежним діабетом, викликається руйнуванням бета-клітин підшлункової залози, що призводить до абсолютного дефіциту інсуліну. Клінічні симптоми діабету не проявляються, поки від 80% до 90% бета-клітин не будуть зруйновані. Початку ЦД 1 типу передує (і супроводжується) поява аутоантитіл проти різних антигенів острівцевих клітин, включаючи декарбоксилазу глутамінової кислоти (GAD), тирозинфосфатазу (ІА), та інсуліну.  Наявність специфічних аутоантитіл є основною диференційно-діагностичною ознакою ЦД 1-го типу. Їх також використовують для прогнозування ЦД 1-го типу в осіб, які мають високий ризик захворювання,  з метою раннього виявлення його доклінічного періоду.

Чому люди із цукровим діабетом, зокрема 1 типу,  більш схильні до розвитку целіакії, ніж ті, хто не має діабету?  З цієї статті ви дізнаєтеся все про целіакію та її взаємозв'язок із ЦД 1 типу.

«Гумор — це здатність бачити три сторони однієї медалі», — Нед Рорем. Ми віримо, що гумор допомагає пережити найважчі часи. Пропонуємо вам добірку жартівливих публікацій на діа-тематику.

Ліла Мосс, модель і донька Кейт Мосс, розповіла про свій діагноз діабету 1 типу в новому епізоді «Щоденника моделі» («Diary of a Model»), який вийшов на YouTube-каналі Vogue.

Який пікнік без смачного соусу? Усі перед походом до лісу запасаються не тільки м'ясом і овочами, а й великими упаковками кетчупу, гірчиці та їм подібних. Але далеко не в кожній пачці корисний склад. Але ж нам важливо, щоб і смачно, і корисно!  Найкраще рішення — приготувати соус самому!

Кілька простих порад для вашого здорового пікніка від редакції журналу СахарОК.

Скільки, коли та у якому вигляді їсти черешню при діабеті для максимальної користі для здоров'я? Читайте у статті. 

Ось що зірка з діабетом радить людям, які щойно дізналися про своє захворювання.

Медичні прилади відіграють важливу роль у лікуванні діабету та підтримці вашого здоров'я. Але ви повинні подумати також про вплив на навколишнє середовище їхніх численних одноразових частин.

Ці поради дуже прості та не вимагають від вас багато зусиль та часу. Спробуйте дотримуватися їх щодня, і ви неодмінно відчуєте позитивні зміни.

Планування вагітності для жінок із ЦД є важливим моментом. Необхідно досягти компенсації ЦД за 2-4 місяці до зачаття дитини. Тому, такі жінки повинні мати можливість обирати безпечний, комфортний та ефективний метод контрацепції після консультації, дообстеження лікаря-гінеколога.

Чому при цукровому діабеті страждають очі? Як часто потрібно проходити обстеження у офтальмолога людині з ЦД? Які існують методи лікування діабетичної ретинопатії? Читайте у матеріалі від нашого експерта — ендокринологині Юлії Кривов'яз.