Якщо ви перебуваєте у стосунках або одружені з жінкою, яка має цукровий діабет, цей пост для вас!

У світі, повному оброблених продуктів і швидкої їжі, суперпродукти, як-от зелені овочі, часто залишаються осторонь. Якщо ви хочете внести різноманітність у свій раціон, спробуйте зелень (листя) буряка.

Ефект глюкагону протилежний ефекту, викликанному інсуліном. Ці два гормони повинні працювати у партнерстві один з одним, щоб підтримувати баланс рівня глюкози у крові.

Наближається Великдень, а разом з ним — і випробування для організму: солодкі ароматні великодні смаколики не дають шансів пройти повз. Жодного відчуття провини — ласуйте на здоров’я та у задоволення: наші рецепти не додадуть одиниць на глюкометрі та сантиметрів — на талії.  Давайте завчасно спробуймо означити головні правила смачних та корисних великодніх свят — таких, щоб без зайвих коливань цукрів та цифр на вагах. Пам’ятаймо, ніяких обмежень — здорові альтернативи.  

Люди, чиє життя залежить від прийому інсуліну, дуже нервують від думки про те, що у них може не бути до нього доступу. Напрошується питання: у найгіршому випадку, як довго ми зможемо протриматися без інсуліну? Здоровий глузд підказує, що приблизно від 3 до 4 днів. Але чи так це насправді?

Лабільний (або крихкий) діабет здебільшого з’являється внаслідок впливу психологічних факторів та/або проблем із травленням через пошкодження високими/нестабільними цукрами нервових закінчень. Що з цим робити та чи можна запобігти?

Втрата енергійності, відчуття шаленої втоми, нездатність робити повсякденні справи у звичному темпі та настрої — все це неминуче позначається на здоров’ї тіла зсередини та зовні. Не дарма говорять, що всі (ну якщо не всі, то чимало) хвороби від нервувань...

Нещодавно ми публікували матеріал про умови для українских біженців, що надає Велика Британія, зокрема для людей з діабетом. У вас виникло багато запитань стосовно інших країн. Тож ми вирішили продовжити цю тему. Отже, Німеччина. Далі — текст автора.

Нормативні документи, які регулюють видачу інсулінів в Україні у воєнний час. Відміна доплати за інсулін. Хто має право виписати рецепт на інсулін. Робота аптек та сайт зі списком наявності ісулінів.

Вітамін D — унікальний вітамін, що фактично є стероїдним гормоном. Саме тому його досить складно отримати з їжі, і це до певної міри пояснює причину дефіциту цього мікронутрієнту серед 75% людей у ​​світі. 

35-й день війни в Україні... Нещодавно відкрила кордони для українських біженців Велика Британія. Діабет-блогер та друг «Сахарка» — Олена Філатова (стаж ЦД1 — 18 років), яка вже 5 років разом з родиною мешкає в Англії та активно допомагає діабетикам України, поділилася корисною інформацією про переїзд до Сполученого Королівства та умови для людей з ЦД. Далі — текст автора.

В умовах стресу, паніки, невизначеності та страху нерідкі випадки різкого підвищення пульсу та артеріального тиску. Що ж тоді робити, як діяти, аби убезпечити свій організм від небажаних критичних станів.

Часи диктують нові теми дописів, статей, блогів. Ще зовсім недавно нам всім здавалися дивними та недоречними такі поняття, як «тривожна валіза», «поведінка під час бойових дій», «аптечка для надзвичайних ситуацій»… 

Під впливом подій останніх днів серденько в багатьох вже не витримує… Як зрозуміти своє серце та що потрібно знати, щоб запобігти небажаних його станів.

Верховна Рада України забезпечила особам з інвалідністю та тяжкохворим дітям можливість спрощеного виїзду за кордон в умовах воєнного стану. Нещодавно Верховною Радою України прийнято Закон України № 7140-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і тяжкохворими дітьми».

Американська Діабетична Асоціація випустила ПДФ файл із інструкцією про те, як зерігати та замінювати препарати інсуліну в екстренних умовах.  

Наразі багато українців змушені залишати свої домівки та їхати до інших країн. Серед них чимало людей з цукровим діабетом. Ми підготували список діа-речей, які необхідно взяти з собою, вирушаючи за кордон. А також корисні контакти у Польщі та Молдові, що можуть знадобитися людям з діабетом.

Україна досі перебуває у стані війни. Деякі міста зазнають обстрілів. Люди разом із дітьми змушені ночувати у метро та бомбосховищах. Лунають звуки сирен, що супроводжуються метушнею та панікою, та постійно тримають у напрузі. Це величезне випробування для психіки, особливо дитячої. Ми зібрали кілька простих та дієвих порад, які допоможуть заспокоїти дитину у стресовій ситуації.

Останні тижні були (й продовжують бути) надскладними для багатьох з нас, особливо психологічно. Ми всі знаємо, який шкідливий стрес для здоров'я людини, чули про негативний вплив кортізолу тощо. Та коли у тебе ДІАБЕТ+СТРЕС... Цукри стають просто неконтрольовані, а компенсація летить до біса! Це може мати неприємні наслідки та ускладнити ситуацію ще більше. Чому так відбувається? Та як вгамувати цукри під час стресу? Спробуємо розібратися.

Кокосовая мука популярна среди сторонников низкоуглеводного и безглютенового рациона. Блюда из кокосовой муки оценят и люди с диабетом. Нежный аромат и неповторимый вкус мало кого оставят равнодушным. Решайтесь — попробуйте с нами приготовить блины из кокосовой муки.  

Свежий выпуск журнала
...

Інструкції по зберіганню та використанню інсулінів в умовах війни в Україні від Американської Діабетичної Асоціації (ADA) от 18 марта 2022

Читать номер