Життя з діабетом: особливості, ускладнення, поради лікарів

Постійні дослідження та інновації в галузі діабету спрямовані на покращення контролю, лікування та, зрештою, на пошук ліків...

Безперервний моніторинг глюкози (CGM) — це сучасний інструмент для відстежування рівня цукру в крові в режимі реального часу...

Як правильно здавати аналізи, щоб отримати максимально точні результати?Обговоримо правила здачі деяких аналізів з експерткою...

Зі зміною сезону може змінитися й потреба в цукрознижувальних препаратах, зокрема в інсуліні. Як зрозуміти, що час переглянути...

Цукровий діабет 2 типу (ЦД2) — це стан, що є складовою метаболічного синдрому, який характеризується периферичною резистентністю (стійкістю) тканин до інсуліну, що призводить до гіперглікемії (підвищеного рівня цукру в крові). Раніше ЦД2 вважався, здебільшого, захворюванням людей старшого та похилого віку. Але останнім часом проблема стає все більш актуальною серед дітей та підлітків, що пов'язано зі збільшенням випадків дитячого ожиріння. Розглянемо статистику, фактори ризику, методи діагностики та лікування.

Діабет — це група станів, за яких організм не може виробляти взагалі або не виробляє в достатній кількості гормон інсулін, відповідальний за використання та зберігання глюкози крові, або не може правильно використовувати інсулін, що виробляється. Ось 14 цікавих фактів про цей стан. Деякі вас здивують!

Навіть за ідеальної компенсації, діабет — це вищі цукри крові. А отже — зневоднення. З часом це може позначитися на усьому — шкірі всього тіла, слизовій очей, рота, статевих органів. Питання «вологості» важливе для підтримання здоров'я шкіри та слизової. Суха шкіра — це тріщинки, подразнення, «двері» для інфекцій, дерматитів та інших неприємностей, здатних зіпсувати життя людини з ЦД. Ось 5 перевірених способів для підтримання вологості та еластичності вашої особливої шкіри.

Гіпоглікемія (або низький рівень цукру в крові) може спричинити як короткострокові, так і довгострокові ускладнення. Знайте симптоми низького рівня цукру в крові, щоб мати можливість вчасно відреагувати та лікувати цей стан, щойно ви про нього дізналися.

Цукор. Мабуть, кожен сьогодні знає, який він шкідливий. І все ж, якщо думка про те, щоб відмовитися від випічки і солодощів для вас занадто болюча, давайте спробуємо пошукати способи знизити вміст цукру у вашій випічці, не поступаючись смаком.

Зв'язок між споживанням насичених жирів і серцево-судинними захворюваннями все ще залишається предметом дискусій. Ось 5 нещодавніх досліджень, які доводять, що насичені жири як такі мало впливають на серцеві захворювання у більшості здорових дорослих людей. Продовжуйте читати, щоб дізнатись більше.

Дієта №9 використовувалася у лікуванні цукрового діабету ще за радянських часів. Але деякі лікарі досі радять своїм пацієнтам з ЦД дотримуватися цієї системи харчування. Спробуємо розібратися, чи варто людям з діабетом сьогодні харчуватися за цими принципами, або час відправити стіл №9 «у відставку»?

Якщо ви перебуваєте у стосунках або одружені із жінкою, яка має цукровий діабет, цей пост для вас.

Достатній та якісний сон необхідний для загального стану здоров'я, оскільки він відіграє важливу роль у регулюванні апетиту, настрою та енергії. Ендокринологиня та експертка «Мій цукровий» — Юлія Кривов'яз, розповіла, чим небезпечне недосипання (або неякісний сон), та як воно впливає на ваш організм.

Сухість у роті, спрага, часте сечовипускання — класичні, добре відомі симптоми цукрового діабету, поява яких спонукає звернутися до лікаря. Проте на етапі їхнього виникнення початкові зміни, притаманні цукровому діабету, можуть бути наявні вже протягом декількох років.

Спосіб життя хворих цукровим діабетом підпорядкований особливим правилам. Дотримання або недотримання цих правил суттєво впливає на якість і, якщо говорити відверто, тривалість життя з діабетом. Дуже важливо розуміти, що життя з цукровим діабето 2 типу і життя з діабетом 1 типу мають суттєві відмінності. Журнал СахарОК - це і здоровий спосіб життя з діабетом. В цьому розділі ви знайдете мотивуючі історії з життя зірок, відомих людей з ЦД і розповіді наших читачів про те, як у них виходить впоратись з діабетом. Життя з діабетом - це постійна робота над собою, постійний пошук інформації і натхнення. Наш діабет-журнал завжди поруч і готовий вам в цьому допомагати!