Статті про правильне і здорове харчування при діабеті

Глікемічний індекс (ГІ) — це значення, яке дає змогу класифікувати продукти за їхньою здатністю підвищувати рівень цукру...

Дієта №9 використовувалася у лікуванні цукрового діабету ще за радянських часів. Але деякі лікарі досі радять своїм пацієнтам...

Людям з цукровим діабетом дуже важливо дотримуватися правильного способу життя, який, звичайно, починається з харчування....

Якщо у вас є захворювання нирок та цукровий діабет, важливо стежити за споживанням деяких продуктів і певних поживних речовин.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило виробникам вказувати на пакуванні, що йогурт може знизити ризик розвитку діабету 2-го типу. Але є деякі обмеження.  Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше.

Команда італійських вчених проаналізувала клінічні та експериментальні результати останніх досліджень, щоб зрозуміти терапевтичний вплив спіруліни на лікування серцево-судинних захворювань та їхніх факторів ризику, зокрема діабету. Продовжуйте читати, щоб дізнатись більше.

Перший прийом їжі вважається найважливішим за день. Від сніданку залежить загальне самопочуття, він дає заряд енергії та бадьорості. Утім, є ряд продуктів, які не варто їсти зранку, і ось чому.

Фініки прийнято вважати забороненим продуктом при діабеті. Але є одне правило: всього має бути в міру! Яка ж «міра» фініків для людини з діабетом, як їхнє вживання може вплинути на рівень цукру в крові та як обрати правильні фініки — про все читайте далі. 

Не вистачає енергії та відчуваєте постійну втому? Однією із причин може бути неправильно підібраний раціон. Аби покращити самопочуття, спробуйте додати до вашого раціону ці 5 продуктів, які позитивно впливають на рівень енергії.

Основна частина бактерій організму живе в нашому ж кишківнику, завдання якого перетравлювати їжу, поглинати поживні речовини і захищати від небезпечних захворювань. Дисбіоз – дисбаланс мікробіома кишківника – асоційований із низкою розладів здоров’я, включно із запальними захворюваннями кишківника, синдромом подразненого кишківника і навіть ожирінням та діабетом.

Цукор знаходиться майже в усіх продуктах, які ми їмо. За статистикою, людина вживає близько 100 і більше грамів цукру на день, коли ж денна норма становить усього 30 г. Надмірна кількість цукру може завдавати значної шкоди організму — починаючи від зайвої ваги, закінчуючи проблемами із серцево-судинною та імунною системами. Як на нас впливає цукор — читайте у матеріалі від експертки «Мій цукровий», ендокринологині — Олесі Підмурняк.

Дізнайтеся про 5 найкорисніших продуктів, які завдяки своєму унікальному складу можуть замінити цілі вітамінні комплекси.

Відчуття ситості та задоволення після прийому їжі — один із ключових факторів, що допомагає в боротьбі із зайвою вагою та нестабільною глікемією. Але важливо, у який спосіб все це досягається. Відкриваємо деякі секрети правильних перекусів при діабеті та знайомимо з суперфудами, які надовго наситять і не призведуть до різких стрибків рівня цукру в крові.

Користь шпинату складно переоцінити: це джерело корисних і життєво важливих речовин. Моряк Папай, напевно, щось знав, якщо регулярно налягав на шпінатне пюре. Сьогодні на його боці дієтологи, нутриціологи, спортсмени і всі прихильники ЗСЖ. Давайте розбиратися, що ж такого цінного в цьому зеленому листі, та як готувати шпинат для отримання максимальної користі.

Дієта при цукровому діабеті, правильне харчування при цукровому діабеті. Харчування грає ключову роль в управлінні цукровим діабетом 1 і 2 типу, оскільки допомагає контролювати рівень цукру в крові і зменшувати ризик ускладнень. Принципи харчування для кожного типу діабету можуть відрізнятися в залежності від індивідуальних потреб та рекомендацій медичного фахівця, але загальні принципи можуть бути такими: Дієта при Цукровому діабеті 1 типу: 1. Вуглеводи: Слід збалансувати споживання вуглеводів з інсуліном. Рівномірний розподіл вуглеводів протягом дня може допомогти уникнути різких коливань рівня цукру в крові. 2. Протеїни та жири: Важливо включати в раціон білки та здорові жири. Вони допомагають забезпечити енергію, контролюють апетит та підтримують здоров'я. 3. Моніторинг глюкози: Регулярне вимірювання рівня глюкози в крові перед їжею та після неї допоможе вам зрозуміти, як ваш організм реагує на різні продукти та порції їжі. 4. Фізична активність: Регулярна фізична активність може покращити чутливість до інсуліну та допомогти контролювати рівень цукру в крові. Дієта при Цукровому діабеті 2 типу: 1. Контроль порцій: Важливо контролювати розмір порцій, оскільки надмірне споживання їжі може підвищити рівень цукру в крові. 2. Здорові вуглеводи: Вибирайте комплексні вуглеводи, такі як цільні зерна, фрукти та овочі, які мають менший вплив на рівень цукру в крові. 3. Білки та жири: Потрібно включати здорові джерела білків та жирів у раціон, щоб забезпечити насиченість та енергію. 4. Моніторинг глюкози: Так само, як і в діабеті 1 типу, регулярне вимірювання рівня глюкози в крові є важливим для контролю цукрового діабету 2 типу. 5. Фізична активність: Регулярна фізична активність допомагає контролювати рівень цукру в крові, поліпшує чутливість до інсуліну та сприяє загальному здоров'ю. Важливо пам'ятати, що це лише загальні принципи, і кожна людина з діабетом може вимагати індивідуального підходу до харчування. Рекомендації щодо харчування повинні враховувати особисті потреби, стан здоров'я та інші фактори, тому важливо консультуватися з лікарем або дієтологом для розробки індивідуального харчового плану.