Життя з діабетом: особливості, ускладнення, поради лікарів

Американська діабетична асоціація (ADA) випустила нові Стандарти медичної допомоги при діабеті 2024 (Standards of Care). Ці...

Постійні дослідження та інновації в галузі діабету спрямовані на покращення контролю, лікування та, зрештою, на пошук ліків...

Безперервний моніторинг глюкози (CGM) — це сучасний інструмент для відстежування рівня цукру в крові в режимі реального часу...

Як правильно здавати аналізи, щоб отримати максимально точні результати?Обговоримо правила здачі деяких аналізів з експерткою...

Коли, як не зараз, зробити свій рішучий крок до контрольованих цукрів та компенсованого діабету?

Контроль діабету це цілодобова робота, яку виконуєш, тому що мусиш, без вихідних і відпусток. Тож віддайте собі належне — ви на це заслуговуєте! Ось 9 простих способів попіклуватися про своє фізичне та психічне здоров'я, якщо у вас діабет або ви доглядаєте за іншою людиною з діабетом.

Діти з цукровим діабетом міста Одеси влаштовували спортивні флешмоби, змагалися у веселих естафетах та конкурсах на масштабному спортивному заході до Всесвітнього дня здоров'я. Читайте далі, щоб дізнатися, як це було.

Використання підсолоджувачів замість цукру у продуктах харчування є суперечливим питанням через суперечливі дані щодо їхньої (підсолоджувачів) потенційної шкоди для здоров'я, наприклад здатності підвищувати апетит. Однак, нове важливе дослідження надає переконливі докази того, що підсолоджувачі та підсилювачі солодкості не мають негативного впливу на апетит і є корисними для зменшення споживання цукру і контролю глікемії. Продовжуйте читати, щоб дізнатись більше.

На відміну від необроблених, або мінімально оброблених, продуктів, наприклад, яєць, які потрапляють з ферми на вашу кухню майже без змін, ультраперероблені продукти були радикально змінені виробниками. До того, як вони потрапляють до вашого продуктового кошика, їх, швидше за все, нагрівають, пресують і покращують за допомогою різних не дуже корисних (частіше шкідливих) добавок, призначених для того, щоб вони довше зберігалися, мали кращий смак і виглядали привабливіше. Ось що вам потрібно знати про ультраоброблені продукти.

Серед факторів, що підвищують ризик розвитку цукрового діабету, зокрема 2-го типу, генетика, нездорове харчування, малорухливий спосіб життя, паління, фактори навколишнього середовища тощо. Чи може бути хронічний стрес одним з них? Продовжуйте читати, щоб дізнатися, чи може стрес спричинити діабет.

Яглиця (відома також, як яглиця звичайна) — перший бур'ян, що вилазить з-під землі навесні і докучає всім дачникам. Вивести її вкрай важко. Але, можливо, й не варто? Цей їстівний дикорос має безліч корисних вастивостей для організму, зокрема протизапальну, антибактеріальну, загальнозміцнювальну, сечогінну, жовчогінну, седативну тощо; та може бути чудовим доповненням до ваших весняних салатів, омлету, супу чи навіть основою для кімчі. Ось 3 смачних та корисних рецепта з яглиці при діабеті. Кількість хлібних одиниць (ХО) пораховано!

Сьогодні вже достовірно відомо, що жири — це не страшно, це не табу. Корисні жири гарної якості у поміркованій кількості вживати життєво необхідно! Ви запитаєте: «А як же вживати жир при надмірній вазі?». Просто. Поговоримо про це з дієтологинею, нутриціологинею та експерткою «Мій цукровий» — Мариною Янків.

Чоловіки та жінки з діабетом можуть відчувати багато подібних та добре відомих симптомів гіперглікемії (підвищеного рівня цукру в крові), як-от постійна спрага, часте сечовипускання, невмотивована втрата (чи, навпаки, набір) ваги, дратівливість тощо. Однак деякі ознаки високого цукру є менш поширеними та притаманні лише чоловікам, або лише жінкам. Читайте далі, щоб дізатися про 5 чоловічих симптомів високого рівня цукру в крові.

Діабет і так складно контролювати, а тут ще доводиться жити з фобіями, які ще більше ускладнюють управління захворюванням (і життя!). У цій статті ми розглянемо найпопулярніші страхи щодо діабету і поради, які допоможуть вам із ними впоратися.

Спосіб життя хворих цукровим діабетом підпорядкований особливим правилам. Дотримання або недотримання цих правил суттєво впливає на якість і, якщо говорити відверто, тривалість життя з діабетом. Дуже важливо розуміти, що життя з цукровим діабето 2 типу і життя з діабетом 1 типу мають суттєві відмінності. Журнал СахарОК - це і здоровий спосіб життя з діабетом. В цьому розділі ви знайдете мотивуючі історії з життя зірок, відомих людей з ЦД і розповіді наших читачів про те, як у них виходить впоратись з діабетом. Життя з діабетом - це постійна робота над собою, постійний пошук інформації і натхнення. Наш діабет-журнал завжди поруч і готовий вам в цьому допомагати!