Що робити, якщо немає інсуліну?

Інсулін є життєво необхідним препаратом і за його відсутності розвивається важке ускладнення — кетоацидоз, яке потребує невідкладної медичної допомоги.

Що робити в умовах війни?

Замінити відсутній інсулін на той, який є в наявності.

✅Якщо ви використовуєте ультракороткий аналоговий інсулін, то можете замінити один на інший: Епайдра, Новорапід, Хумалог, Фіасп. Дозу залишаєте таку саму. Єдине, що може бути — краща чутливість до нового інсуліну і потреба в дозах може бути (не завжди!) дещо нижчою.

✅Якщо ви використовуєте короткий інсулін на їжу, то можете замінити один на інший: Актрапід, Фармасулін Н, Інсуман Рапід, Генсулін Р, Хумодар Р.

✅Інсуліни середньої тривалості дії (базальний інсулін, який вводиться двічі на день!): Протафан, Фармасулін HNP, Інсуман Базаль, Генсулін N, Хумодар Б.

✅Інсуліни тривалої дії (аналогові інсуліни, які вводяться раз на добу, крім Левеміру!): Тресіба, Лантус, Тожео, Айлар, Левемір. При заміні одного інсуліну на інший доза залишається така сама.

Якщо необхідно перейти з інсуліну середньої тривалості дії на аналоговий інсулін тривалої дії (наприклад, з Протафану на Тресібу), то добова доза Протафану сумується і від неї -20%. Це і буде доза тривалого інсуліну, який треба вводити раз на добу! При цьому обов'язковим є контроль цукрів крові.

Як економити інсулін?

Питання, яке не повинно виникати у 21 столітті, але...

1. Зменшіть вуглеводи на їжу, тим самим зменшиться потреба в короткому/ультракороткому інсуліні.
2. Аеробні фізичні навантаження зменшують потребу в базальному інсуліні. Це робота однієї і тієї ж групи м'язів, яка повторюється і проводиться тривало в часі.
3. Не допускати зневоднення! Вживайте більше рідини.
4. Мінімізувати стрес будь-яким способом. Під час стресу йде викид гормонів, які підвищують цукор крові, зменшується чутливість до інсуліну і потреба в інсуліні росте.
5. Сон. При відсутності повноцінного сну чутливість до інсуліну знижується і потреба в інсуліні росте.
6. Не пийте каву, міцний чай, алкоголь.

Мирного неба нам усім!

З повагою, @doctor_kryvoviaz

Медичний центр Achilles, м. Вінниця, вул. Зодчих 9,  

тел.: (063) 50-60-400, (068) 50-60-400

Офіційний сайт: achilles.org.ua

Комментарі (0)

Ви не авторизовані

СПЕКА І ДІАБЕТ: ТИПОВІ ПРОБЛЕМИ І ЇХ ВИРІШЕННЯ

Літо може таїти в собі деякі небезпеки для людей з діабетом. Але як то кажуть – хто попереджений, той озброєний! ✅ Псування...

ЧИ МОЖЕ ГЛЮКОМЕТР «БРЕХАТИ»?

Можливі причини некоректних показань глюкометра: ⠀ ✅ Брудні або вологі руки. ✅ Прострочені тест-смужки або порушення...

ПЕРЕВІРТЕ СЕБЕ НА ДЕФІЦИТИ: ЧЕК-ЛИСТ

За якими симптомами можна запідозрити дефіцити вітамінів і мікроелементів? ⠀ ✅Дефіцит вітаміну С Блідість шкіри,...

Чи можна запобігти розвитку ЦД2, якщо входиш в групу ризику?

Лікар повідомив, що ви входите в групу ризику з розвитку цукрового діабету 2 типу? Або навіть виніс вердикт — переддіабет?...