Життя з діабетом: особливості, ускладнення, поради лікарів

Постійні дослідження та інновації в галузі діабету спрямовані на покращення контролю, лікування та, зрештою, на пошук ліків...

Безперервний моніторинг глюкози (CGM) — це сучасний інструмент для відстежування рівня цукру в крові в режимі реального часу...

Як правильно здавати аналізи, щоб отримати максимально точні результати?Обговоримо правила здачі деяких аналізів з експерткою...

Зі зміною сезону може змінитися й потреба в цукрознижувальних препаратах, зокрема в інсуліні. Як зрозуміти, що час переглянути...

Страшно вийти на вулицю? Тримаєте цукор високим? Страх гіпоглікемії обмежує і заважає жити повноцінним життям. Та найгірше те, що він може «змусити» вас навмисно підтримувати високий рівень цукру в крові, що впливає на ваше самопочуття та збільшує ризики інших ускладнень. Як перестати боятися низького цукру? Ділимося порадами від людей з діабетом. P.S.: Всім «новачкам» з діа обов'язково до прочитання.

Відмова від цукру та перехід до низькоцукрового харчування може допомогти покращити стан вашого здоров'я та знизити ризики розвитку багатьох захворювань, зокрема цукрового діабету 2-го типу. Ось кілька практичних порад, як виключити цукор зі свого раціону.

Війна позначилася на багатьох сферах нашого життя, у тому числі й на здоров'ї. Зокрема, за останні кілька років значно зросла кількість випадків цукрового діабету та пов'язаних з ним ускладнень. За даними МОЗ у 2023 році цей стан було діагностовано у більш ніж пів мільона українців.  Як війна впливає на поширеність діабету та про що важливо пам'ятати людині із ЦД, щоб зберегти своє здоров'я — читайте далі.

21 березня 2024 компанія Ново Нордіск оголосила, що Комітет Європейського агентства з лікарських засобів (European Medicines Agency’s Committee for Medicinal Products for Human Use/CHMP) ухвалив позитивний висновок, рекомендувавши надати дозвіл на продаж препарату ікодек для лікування цукрового діабету у дорослих.

Якщо ви сидите, працюючи по 8-10 і більше годин за комп'ютером, за кермом тощо, або просиджуєте свої вечори перед екраном телевізора — ця стаття для вас. Ось 12 причин переглянути свій спосіб життя та почати нарешті більше рухатися!

Що можна вважати низьковуглеводним харчуванням, або НВХ, та як ви можете на нього перейти. Читайте у матеріалі від експертки «Мій цукровий», спеціалістки зі здорового способу життя — Олени Філатової.

Ми знаємо, як ви любите діабет-історії від наших читачів. Але ця історія — особлива. Тому що її головна героїня не просто живе з цукровим діабетом, вона — ендокринологиня з діабетом. Ми вирішили поспілкуватися з нею та дізнатися, як діабет допомагає (чи заважає) у її професії та у житті. Знайомтесь з Ангеліною Коваль!

Цукровий діабет 2 типу (ЦД2) — це стан, що є складовою метаболічного синдрому, який характеризується периферичною резистентністю (стійкістю) тканин до інсуліну, що призводить до гіперглікемії (підвищеного рівня цукру в крові). Раніше ЦД2 вважався, здебільшого, захворюванням людей старшого та похилого віку. Але останнім часом проблема стає все більш актуальною серед дітей та підлітків, що пов'язано зі збільшенням випадків дитячого ожиріння. Розглянемо статистику, фактори ризику, методи діагностики та лікування.

Діабет — це група станів, за яких організм не може виробляти взагалі або не виробляє в достатній кількості гормон інсулін, відповідальний за використання та зберігання глюкози крові, або не може правильно використовувати інсулін, що виробляється. Ось 14 цікавих фактів про цей стан. Деякі вас здивують!

Навіть за ідеальної компенсації, діабет — це вищі цукри крові. А отже — зневоднення. З часом це може позначитися на усьому — шкірі всього тіла, слизовій очей, рота, статевих органів. Питання «вологості» важливе для підтримання здоров'я шкіри та слизової. Суха шкіра — це тріщинки, подразнення, «двері» для інфекцій, дерматитів та інших неприємностей, здатних зіпсувати життя людини з ЦД. Ось 5 перевірених способів для підтримання вологості та еластичності вашої особливої шкіри.

Спосіб життя хворих цукровим діабетом підпорядкований особливим правилам. Дотримання або недотримання цих правил суттєво впливає на якість і, якщо говорити відверто, тривалість життя з діабетом. Дуже важливо розуміти, що життя з цукровим діабето 2 типу і життя з діабетом 1 типу мають суттєві відмінності. Журнал СахарОК - це і здоровий спосіб життя з діабетом. В цьому розділі ви знайдете мотивуючі історії з життя зірок, відомих людей з ЦД і розповіді наших читачів про те, як у них виходить впоратись з діабетом. Життя з діабетом - це постійна робота над собою, постійний пошук інформації і натхнення. Наш діабет-журнал завжди поруч і готовий вам в цьому допомагати!