Діабет 2 типу - новини і статті

Коли рівень глюкози та глікогемоглобіну A1C при діабеті занадто високий або занадто низький? З цієї статті ви дізнаєтеся,...

Коли пацієнтам із цукровим діабетом 2 типу може знадобитися інсулін?

Коли рівень цукру в крові стає занадто високим, найдієвіший спосіб знизити його, звичайно ж, прийняти інсулін або інші цукрознижувальні...

Існують загальновідомі фактори, які можуть спричинити підвищення рівня глюкози (цукру) в крові, як-от їжа, деякі види спорту,...

Більшість людей з діабетом розуміють, коли у них низький рівень цукру в крові — гіпоглікемія, але дехто може мати із цим труднощі. Це називається неусвідомленням гіпоглікемії (або гіпонеусвідомленість). Люди з нечутливістю до гіпо не відчувають симптомів низького цукру, що підвищує ризик виникнення важких епізодів гіпоглікемії. Ось 5 кроків, які ви можете зробити, щоб зменшити ризики та захистити себе.

У нещодавньому дослідженні, опублікованому в журналі Clinical Nutrition, вчені вивчали вплив пребіотиків та синбіотиків на контроль глікемії у людей з цукровим діабетом (ЦД) 1-го та 2-го типу. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше.

Контроль діабету це цілодобова робота, яку виконуєш, тому що мусиш, без вихідних і відпусток. Тож віддайте собі належне — ви на це заслуговуєте! Ось 9 простих способів попіклуватися про своє фізичне та психічне здоров'я, якщо у вас діабет або ви доглядаєте за іншою людиною з діабетом.

Сьогодні вже достовірно відомо, що жири — це не страшно, це не табу. Корисні жири гарної якості у поміркованій кількості вживати життєво необхідно! Ви запитаєте: «А як же вживати жир при надмірній вазі?». Просто. Поговоримо про це з дієтологинею, нутриціологинею та експерткою «Мій цукровий» — Мариною Янків.

Якщо ви відчуваєте, що ваш інсулін не працює належним чином, причиною може бути один або кілька з цих факторів.

Цукровий діабет 2 типу (ЦД2) означає, що ваш організм не може регулювати рівень глюкози, або цукру, в крові. З часом це може призвести до розвитку важких ускладнень. Регулярні перевірки рівня цукру в крові є ключовим способом для людини з ЦД2 контролювати свій стан. Читайте далі, щоб дізнатися як правильно та коли найкраще це робити.

Чи існує єдиний здоровий діапазон ІМТ (індекс маси тіла) для людей з цукровим діабетом 2-го типу? Ні, як виявило нове дослідження. Натомість здоровий ІМТ може змінюватися з віком. Продовжуйте читати, щоб дізнатись більше.

Раціон сучасної людини важко назвати збалансованим і навіть якщо намагатися харчуватися правильно, то в середньому кожна людина страждає від дефіциту якогось вітаміну. Організм людини з цукровим діабетом отримує подвійне навантаження, тому вітаміни для цих людей особливо важливі. 

Цукровий діабет 2-го типу (ЦД2) — захворювання, спричинене впливом багатьох факторів, зокрема генетичних, факторів навколишнього середовища, способу життя (переїдання, стресу, низької фізичної активності тощо) та ожиріння. Знання своїх ризиків може допомогти відтермінувати розвиток ЦД2 (та, відповідно, пов'язаних з ним ускладнень), або навіть уникнути його. Ось 4 сучасних методи прогнозування ризику розвитку діабету 2-го типу.

21 березня 2024 компанія Ново Нордіск оголосила, що Комітет Європейського агентства з лікарських засобів (European Medicines Agency’s Committee for Medicinal Products for Human Use/CHMP) ухвалив позитивний висновок, рекомендувавши надати дозвіл на продаж препарату ікодек для лікування цукрового діабету у дорослих.

Що таке цукровий діабет 2 типу? Діабет 2 типу, також відомий як цукровий діабет 2 типу, є хронічним станом, що характеризується високим рівнем цукру в крові внаслідок інсулінорезистентності та недостатньої продукції інсуліну. Основна роль інсуліну - це регулювання рівня цукру в крові, допомагаючи клітинам засвоювати глюкозу (цукор) з крові для використання як енергії. Основні характеристики діабету 2 типу включають: 1. **Інсулінорезистентність**: Це стан, при якому клітини організму стають менш чутливими до дії інсуліну. Як наслідок, клітини не вбирають глюкозу з крові належним чином, що призводить до надмірного нагромадження цукру в крові. 2. **Недостатня продукція інсуліну**: Поміж людьми з діабетом 2 типу також може виникати недостатня кількість інсуліну. Організм може виробляти менше інсуліну, ніж необхідно, щоб контролювати рівень цукру в крові. 3. **Гіперглікемія**: Це стан, коли рівень цукру в крові занадто високий. Гіперглікемія може призводити до різних ускладнень, які включають у себе пошкодження нирок, очей, нервової системи та інші. 4. **Фактори ризику**: До факторів ризику розвитку діабету 2 типу відносяться неправильне харчування, недостатня фізична активність, спадковість, вік (частіше виявляється у людей старше 45 років), ожиріння тощо. 5. **Ускладнення**: Діабет 2 типу може призводити до серйозних ускладнень, таких як серцево-судинні захворювання, інсульт, проблеми з очима, нирками, нервовою системою, а також проблеми з шкірою. 6. **Лікування**: Лікування діабету 2 типу зазвичай включає в себе комбінацію правильного харчування, фізичної активності, медикаментів (включаючи таблетки для зниження цукру в крові) та, у деяких випадках, інсуліну. Важливо зазначити, що діагноз та лікування діабету 2 типу повинні проводитися під наглядом кваліфікованого медичного фахівця, оскільки кожен випадок може вимагати індивідуалізованого підходу. Люди з цим типом діабету також можуть потребувати регулярних медичних обстежень для відстеження стану їхнього здоров'я.