Діабет 2 типу - новини і статті

Коли рівень глюкози та глікогемоглобіну A1C при діабеті занадто високий або занадто низький? З цієї статті ви дізнаєтеся,...

Коли пацієнтам із цукровим діабетом 2 типу може знадобитися інсулін?

Коли рівень цукру в крові стає занадто високим, найдієвіший спосіб знизити його, звичайно ж, прийняти інсулін або інші цукрознижувальні...

Існують загальновідомі фактори, які можуть спричинити підвищення рівня глюкози (цукру) в крові, як-от їжа, деякі види спорту,...

Сьогодні вже достовірно відомо, що жири — це не страшно, це не табу. Корисні жири гарної якості у поміркованій кількості вживати життєво необхідно! Ви запитаєте: «А як же вживати жир при надмірній вазі?». Просто. Поговоримо про це з дієтологинею, нутриціологинею та експерткою «Мій цукровий» — Мариною Янків.

Якщо ви відчуваєте, що ваш інсулін не працює належним чином, причиною може бути один або кілька з цих факторів.

Цукровий діабет 2 типу (ЦД2) означає, що ваш організм не може регулювати рівень глюкози, або цукру, в крові. З часом це може призвести до розвитку важких ускладнень. Регулярні перевірки рівня цукру в крові є ключовим способом для людини з ЦД2 контролювати свій стан. Читайте далі, щоб дізнатися як правильно та коли найкраще це робити.

Чи існує єдиний здоровий діапазон ІМТ (індекс маси тіла) для людей з цукровим діабетом 2-го типу? Ні, як виявило нове дослідження. Натомість здоровий ІМТ може змінюватися з віком. Продовжуйте читати, щоб дізнатись більше.

Раціон сучасної людини важко назвати збалансованим і навіть якщо намагатися харчуватися правильно, то в середньому кожна людина страждає від дефіциту якогось вітаміну. Організм людини з цукровим діабетом отримує подвійне навантаження, тому вітаміни для цих людей особливо важливі. 

Цукровий діабет 2-го типу (ЦД2) — захворювання, спричинене впливом багатьох факторів, зокрема генетичних, факторів навколишнього середовища, способу життя (переїдання, стресу, низької фізичної активності тощо) та ожиріння. Знання своїх ризиків може допомогти відтермінувати розвиток ЦД2 (та, відповідно, пов'язаних з ним ускладнень), або навіть уникнути його. Ось 4 сучасних методи прогнозування ризику розвитку діабету 2-го типу.

21 березня 2024 компанія Ново Нордіск оголосила, що Комітет Європейського агентства з лікарських засобів (European Medicines Agency’s Committee for Medicinal Products for Human Use/CHMP) ухвалив позитивний висновок, рекомендувавши надати дозвіл на продаж препарату ікодек для лікування цукрового діабету у дорослих.

Цукровий діабет 2 типу (ЦД2) — це стан, що є складовою метаболічного синдрому, який характеризується периферичною резистентністю (стійкістю) тканин до інсуліну, що призводить до гіперглікемії (підвищеного рівня цукру в крові). Раніше ЦД2 вважався, здебільшого, захворюванням людей старшого та похилого віку. Але останнім часом проблема стає все більш актуальною серед дітей та підлітків, що пов'язано зі збільшенням випадків дитячого ожиріння. Розглянемо статистику, фактори ризику, методи діагностики та лікування.

Навіть за ідеальної компенсації, діабет — це вищі цукри крові. А отже — зневоднення. З часом це може позначитися на усьому — шкірі всього тіла, слизовій очей, рота, статевих органів. Питання «вологості» важливе для підтримання здоров'я шкіри та слизової. Суха шкіра — це тріщинки, подразнення, «двері» для інфекцій, дерматитів та інших неприємностей, здатних зіпсувати життя людини з ЦД. Ось 5 перевірених способів для підтримання вологості та еластичності вашої особливої шкіри.

Зазвичай інсулінотерапія використовується у лікуванні діабету 1-го типу (ЦД1), але вона може знадобитися також деяким пацієнтам з ЦД2. Якщо ваш лікар рекомендує інсулін, не потрібно цього боятися — інсулінотерапія може допомогти вам краще контролювати рівень цукру в крові та зменшити ризик ускладнень. Ось кілька речей, які важливо знати про діабет 2-го типу та інсулін.

Що таке цукровий діабет 2 типу? Діабет 2 типу, також відомий як цукровий діабет 2 типу, є хронічним станом, що характеризується високим рівнем цукру в крові внаслідок інсулінорезистентності та недостатньої продукції інсуліну. Основна роль інсуліну - це регулювання рівня цукру в крові, допомагаючи клітинам засвоювати глюкозу (цукор) з крові для використання як енергії. Основні характеристики діабету 2 типу включають: 1. **Інсулінорезистентність**: Це стан, при якому клітини організму стають менш чутливими до дії інсуліну. Як наслідок, клітини не вбирають глюкозу з крові належним чином, що призводить до надмірного нагромадження цукру в крові. 2. **Недостатня продукція інсуліну**: Поміж людьми з діабетом 2 типу також може виникати недостатня кількість інсуліну. Організм може виробляти менше інсуліну, ніж необхідно, щоб контролювати рівень цукру в крові. 3. **Гіперглікемія**: Це стан, коли рівень цукру в крові занадто високий. Гіперглікемія може призводити до різних ускладнень, які включають у себе пошкодження нирок, очей, нервової системи та інші. 4. **Фактори ризику**: До факторів ризику розвитку діабету 2 типу відносяться неправильне харчування, недостатня фізична активність, спадковість, вік (частіше виявляється у людей старше 45 років), ожиріння тощо. 5. **Ускладнення**: Діабет 2 типу може призводити до серйозних ускладнень, таких як серцево-судинні захворювання, інсульт, проблеми з очима, нирками, нервовою системою, а також проблеми з шкірою. 6. **Лікування**: Лікування діабету 2 типу зазвичай включає в себе комбінацію правильного харчування, фізичної активності, медикаментів (включаючи таблетки для зниження цукру в крові) та, у деяких випадках, інсуліну. Важливо зазначити, що діагноз та лікування діабету 2 типу повинні проводитися під наглядом кваліфікованого медичного фахівця, оскільки кожен випадок може вимагати індивідуалізованого підходу. Люди з цим типом діабету також можуть потребувати регулярних медичних обстежень для відстеження стану їхнього здоров'я.